Väike valge köök

Kompaktne ja kaunis
Home / Väike valge köök

 Väljakutse

Suurim väljakutse oli see pisikene köök ise. Ära tuli mahutada palju asju – tavaline pesumasin, integreeritud ahi, pliidiplaat, valamu ja prügisüsteem ning lisaks panipaiku asjade hoidmiseks ja tööpinda toimetamiseks. Arvestada tuli ka kahe akna ja kahe siseaknaga.

Vasakul akna all on pealtlaetav pesumasin. Selle kõrval kitsas valamukapp koos prügisüsteemiga ning edasi tuleb erimõõduline nurgakapp riiuliga. Paremal küljes on gaasiplaat ja kitsas erimõõduline kapikene.

Vastasseina jäi 40cm sügavune riba (paremal on aken), kus oli seinapeal ka siseaken, mida klient soovis sulgeda. Ülemised klaasita kapid on ülesavanevad.

Selline ta siis sai –
väga kompaktne ja kaunis valge köök!

Gaasipliidi vastasseinas on integreeritud ahi ja selle kõrval, pesumasina ees, sügavusest erimõõdulised sahtlid. Pesumasina ja sahtlite vahele mahtus veel ka väljatõmmatav käterätihoida.

Õhupuhastajaks valis klient minupoolt väljapakutute seast stiilse ja kauni Elica Jasmine Pearl söefiltriga puhastaja.

Akna ja seina vaheline ruum (40cm) pani paika kapide ja tööpinna sügavuse. Väike avatud riiul kappide või köögisaare lõpus on disainielement, mis mulle väga meeldib ja püüan seda igal võimalusel kasutada.

Tingituna aknalaua madalamast asetusest sai nurka pandud lahtine veiniriiul. Iga nurk ja nurgatagune tuleb väikeses köögis ära kasutada.